Domowy chrzan idealny na Wielkanoc

Zbliża się Wielkanoc. Nieodłącznie kojarzy mi się z nią dobry chrzan. Niestety już od dawna nie mogę znaleźć w sklepie prawdziwie ostrego chrzanu. Praktycznie wszystkie oglądane przeze mnie mają w składzie śmietanę lub mleko a nawet z nazwy “ostry” chrzan wcale taki nie jest. Dostałam piękne korzenie chrzanu ukopane na wsi i podjęłam drugą w życiu próbę przygotowania domowego specyfiku. Zeszłoroczna była nieudana, bo nie namoczyłam korzeni i wyszły suche wiór. Przepis na domowy chrzan idealny na Wielkanoc podpatrzony tu.
chrzan Domowy chrzan idealny na Wielkanoc
Składniki
250 g obranego chrzanu
1 łyżeczka octu
8-10 łyżek przegotowanej wody
8 łyżek majonezu
1 łyżka śmietany 18%

1/2 łyżeczki soli

chrzan Domowy chrzan idealny na Wielkanoc
Chrzan obieramy i przez ok. pół godziny namaczamy korzenie w zimnej wodzie. Następnie chrzan pokrojony na kawałki wrzucamy do miksera. Następnie dodajmy wodę, śmietanę, sól, ocet, majonez i wszystko dokładnie łączymy ze sobą. Jeżeli chrzan jest zbyt gęsty można dodać jeszcze troszkę wody lub majonezu. Przekładamy go do słoiczków i trzymamy w lodówce. Tak przyrządzony chrzan jest aromatyczny i naprawdę ostry.
Przepis na Thermomix
Pokrojony na kawałki chrzan wrzucamy do naczynia miksującego i rozdrabniamy 15s/obr.10. Następnie dodajmy wodę, śmietanę, sól, ocet, majonez i łączymy ze sobą 5s/obr.6. Jeżeli chrzan jest zbyt gęsty można dodać jeszcze troszkę wody lub majonezu.
Smacznego!

 

chrzan Domowy chrzan idealny na Wielkanoc chrzan Domowy chrzan idealny na Wielkanoc

chrzan Domowy chrzan idealny na Wielkanoc

(Visited 1 794 times, 1 visits today)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *