Domowy kisiel z ananasem

Domowy kisiel chodził za mną już od dawna. Najchętniej zrobiłabym malinowy, poziomkowy lub jeżynowy. Niestety takich pysznych owoców na razie nie ma. Specjalnie po mrożone też mi się wychodzić nie chciało. Eksperymentalnie zrobiłam kisiel z tego co akurat było pod ręką, padło na ananasa, wyszło naprawdę pysznie! Zapraszam na swojski domowy kisiel z ananasem.
kisiel Domowy kisiel z ananasem
Składniki
1/2 ananasa (ok. 450-500g)
2 szklanki wody
1,5 łyżeczki cukru waniliowego (przepis tu)
sok z 1/4 limonki
3 łyżki mąki ziemniaczanej
kisiel Domowy kisiel z ananasem
Obranego i pokrojonego na kawałki ananasa miksujemy i gotujemy w osłodzonej wodzie ok 15-20 minut. Do gorącej wody stopniowo dodajemy mąkę (rozpuszczoną w niewielkiej ilości zimnej wody), cały czas mieszając. Po chwili mamy gotowy kisiel. Przelewamy go do miseczek, dekorujemy i wedle upodobania jemy na gorąco lub zimno. Smacznego 🙂
 
Przepis na Thermomix
Ananasa miksujemy 10s/obr.7, dodajemy wodę, cukier i gotujemy 7min/obr.2. Następnie jeszcze raz miksujemy 10s/obr.7, powoli dodajemy mąkę ziemniaczaną i mieszamy 5s/obr.3. Kisiel gotowy. 
Smacznego!

kisiel Domowy kisiel z ananasem

(Visited 982 times, 1 visits today)


0 thoughts on “Domowy kisiel z ananasem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *