Dżem truskawkowy z kwiatami czarnego bzu

Moja miłość do kwiatów trwa i wypróbowuję kolejne kwiatowe możliwości. Tym razem zrobiłam dżem truskawkowy z kwiatami czarnego bzu z przepisu Bei. Wyszło bardzo smacznie, bez nadaje dżemowi ciekawy smak i delikatny aromat.
W ostatnim czasie zrobiłam także syrop i nastawiłam nalewkę bzową, efekty wkrótce na blogu. Póki co, mam trochę już dość tych białych i intensywnie pachnących kwiatuszków, dlatego z placków bzowych już zrezygnowałam. Co za dużo, to niezdrowo.
Z proporcji niżej podanych wyszedł mi jeden słoiczek dżemu. Nie dodawałam do niego pektyn, ponieważ był gęsty i przeznaczony do bieżącego spożycia.
d%C5%BCem4 Dżem truskawkowy z kwiatami czarnego bzu
Składniki
500 g truskawek
200 g cukru
pół opakowania pektyny (nie dawałam, dżem był gęsty)
3-4 baldachy bzu czarnego
1 łyżka soku z cytryny
skórka starta z 1/2 cytryny
d%C5%BCem4 Dżem truskawkowy z kwiatami czarnego bzu
Truskawki opłukać, obrać i pokroić na kawałki.  Następnie przełożyć do garnka i zasypać cukrem wymieszanym ze skórką cytrynową. Kiedy owoce puszczą sok, dodać sok z cytryny oraz baldachy czarnego bzu (warto ułożyć je w specjalnym woreczku do gotowania). Gotować do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Wyłowić kwiaty bzu i dodać pektynę. Gorący dżem przełożyć do wyparzonych słoików i zakręcić.
 d%C5%BCem4 Dżem truskawkowy z kwiatami czarnego bzu

Smacznego!

 

d%C5%BCem4 Dżem truskawkowy z kwiatami czarnego bzu d%C5%BCem4 Dżem truskawkowy z kwiatami czarnego bzu d%C5%BCem4 Dżem truskawkowy z kwiatami czarnego bzu d%C5%BCem4 Dżem truskawkowy z kwiatami czarnego bzu d%C5%BCem4 Dżem truskawkowy z kwiatami czarnego bzu d%C5%BCem4 Dżem truskawkowy z kwiatami czarnego bzu d%C5%BCem4 Dżem truskawkowy z kwiatami czarnego bzu

 

d%C5%BCem4 Dżem truskawkowy z kwiatami czarnego bzu

(Visited 438 times, 1 visits today)


0 thoughts on “Dżem truskawkowy z kwiatami czarnego bzu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *