Muffiny czekoladowe z malinami

Uwielbiam połączenie czekolady z malinami. Myślę, że muffinek nie trzeba jakoś specjalnie reklamować, mają swoich wiernych wielbicieli. Kto raz zrobił muffiny, na pewno będzie do nich wracać. Ja je cenię za prostotę i szybkość wykonania i ten cudowny smak. To chyba moje najczęstsze wypieki. Receptura jest sprawdzona i za każdym razem muffiny czekoladowe z malinami są tak samo dobre.

 

mufi Muffiny czekoladowe z malinami
Składniki
Suche
250 g mąki 
2 łyżeczki proszku do pieczenia
160 g cukru
1/2 łyżeczki sody
2 łyżki kakao do pieczenia
1/2 tabliczki gorzkiej czekolady

1/2 tabliczki białej czekolady

Mokre 
250 ml zimnego mleka
1 jajko
100 g rozpuszczonego masła
 łyżka rumu

Owoce
1 szklanka malin 
 
mufi Muffiny czekoladowe z malinami

Czekoladę kroimy na małe kawałki i łączymy ją z pozostałymi suchymi składnikami. Do oddzielnej miski wlewamy zimne mleko, rum, wbijamy jajko i dodajemy rozpuszczone i przestudzone masło. Wszystkie płynne składniki mieszamy i przelewamy do miski z suchymi produktami, niezbyt dokładnie mieszamy wszystko trzepaczką lub drewnianą łyżką. Następnie dodajemy maliny i delikatnie łączymy wszystkie składniki i przelewamy do 3/4 wysokości silikonowych foremek wyłożonych papilotkami. Foremki ustawiamy na blasze i wkładamy do nagrzanego do 200’C piekarnika. Muffiny pieczemy ok 15-20 minut. Następnie wyjmujemy z blaszki i studzimy na kuchennej kratce. 

mufi Muffiny czekoladowe z malinami

Smacznego! 

 

mufi Muffiny czekoladowe z malinami mufi Muffiny czekoladowe z malinami mufi Muffiny czekoladowe z malinami mufi Muffiny czekoladowe z malinami

mufi Muffiny czekoladowe z malinami

(Visited 536 times, 1 visits today)


0 thoughts on “Muffiny czekoladowe z malinami”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *