Miodówka cytrynowa

Kolejna domowa nalewka. Tym razem zrobiliśmy Miodówkę wg przepisu naszego kolegi Domina. Nalewka jest nazywana przez niego Produktem. Ma wyraźny cytrynowy smak i aromat miodu. Miodówka cytrynowa jest też dość krzepka, idealnie nadaje się na rozgrzewkę po spacerze nawet przy tęgim mrozie.
 
miodowka Miodówka cytrynowa
Składniki
1/2 litra płynnego miodu (dałam wielokwiatowy)
1/2 litra soku z cytryn
1/2 litra spirytusu
miodowka Miodówka cytrynowa
Cytryny dokładnie myjemy i sparzamy gorącą wodą. Chwilę rolujemy po sole, żeby puściły więcej soku,  kroimy na połówki i wyciskamy z nich sok. Przecedzamy przez tetrową szmatkę, żeby pozbyć się całego miąższu. 

Miód, którego używamy musi być płynny. Jeżeli się scukrzy, wystarczy włożyć słoik z miodem do garnka z wodą i delikatnie podgrzewać, aż miód się rozpuści. 
Do miodu dodajemy sok z cytryn i łączymy ze sobą. Na samym końcu dodajemy spirytus i dokładnie mieszamy. Przelewamy do butelek, zakręcamy odstawiamy przynajmniej na 3-4 tygodnie, optymalnie na 3 miesiące. Przechowujemy w ciemnej szafce.

Nasza nalewka może się na początku pienić, przestanie po kilku dniach. Miodówkę cytrynową przez pierwszy tydzień codziennie mieszamy, później wystarczy to robić raz na tydzień. Pierwszego dnia miodówka ma słomkowy kolor, który ciemnieje niemal z każdym dniem aż do ładnego miodowego odcienia.
Smacznego!

miodowka Miodówka cytrynowa miodowka Miodówka cytrynowa

miodowka Miodówka cytrynowa

(Visited 5 268 times, 1 visits today)


18 thoughts on “Miodówka cytrynowa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *