Tarta ze szparagami, boczkiem i mozzarellą
Szparagi są moim smakiem tego sezonu. Nie mogę się nimi nasycić. Nie ma tygodnia, żebym zrobiła chociaż dwóch dań z ich udziałem. W piątek jedliśmy tagliatelle ze szparagami i kurczakiem a wczoraj na obiad zrobiłam tarta ze szparagami, boczkiem i mozzarellą na francuskim cieście. Idealne danie na szybki i niezapychający obiad.
(4 małe tarty)
8-10 plastrów boczku wędzonego (u mnie Morliny)
1 mała cebula
Ciasto francuskie rozwijamy na blasze i kroimy na 4 prostokąty. Każdy z nich delikatnie nacinamy wzdłuż wszystkich boków ok. 0,5 cm od krawędzi. Staramy się przy tym nie przeciąć ciasta na wylot. Tylko te wewnętrzne części ciasta (przed granicą nacięcia) będziemy wypełniać składnikami.
Tak przygotowane tarty smarujemy jogurtem naturalnym, posypujemy pokrojoną w piórka cebulą i równomiernie układamy na nich plastry mozzarelli. Na każdym prostokącie układamy szparagi, plasterki pomidora i na samej górze plasterki boczku. Tarty posypujemy posiekaną bazylią, solą i świeżo zmielonym pieprzem. Na końcu skrapiamy ciasto oliwą z oliwek.
Tarty pieczemy w piekarniku nagrzanym do 180’C przez ok. 30 minut do zarumienienia ciasta. Podajemy na gorąco.
Smacznego!
takie coś, to ja lubię:D
ja też 🙂
Bardzo fajny pomysł na obiad, na pewno wypróbuję 😉 Dziękuję za udział w akcji!
Smacznego!
A WIESZ, ŻE JA JADŁAM WCZORAJ TAKIE KANAPKI, DOKŁADNIE TAKIE SAME SKŁADNIKI, TYLE, ŻE NA CHLEBIE 🙂 NA CIEPŁO MUSIAŁO BYĆ JESZCZE SMACZNIEJ.
Bardzo fajny przepis:) no i te smaki…
Jako kanapka/grzanka też musi być bardzo smaczne 🙂
Dziękuję 🙂
pięknie i bardzo smacznie 🙂 zapraszam po nominację Liebster blog do mnie: http://pysznekaprysy.blogspot.com/2013/06/nominajcja-liebster-blog.html
Lubię takie wariacje z ciastem francuskim :)!
Dziękuję bardzo za wyróżnienie! To ogromna przyjemność dla mnie 🙂
ciasto francuskie ratuje każdy posiłek 🙂