Koktajl jagodowy

W zeszłym roku panowało u mnie istne jagodowe szaleństwo, w tym dopiero pierwszy raz kupiłam jagody. Mam nadzieję, że uda mi się wyrwać na jakiś weekend i samodzielnie nazbierać jagód, takie lubię najbardziej. Dziś zapraszam Was na prostą i naprawdę pyszną klasykę, koktajl jagodowy, który cudownie ochłodzi w upalny dzień i świetnie zastąpi letnie śniadanie. Dla mnie latem nie ma lepszych napojów niż owocowe koktajle. A jaki jest Wasz ulubiony smak?
 
koktajl+jagodowy Koktajl jagodowy 
Składniki
1 szklanka jagód
1/2 szklanki zimnego mleka
1/2 szklanki zimnej maślanki
1-2 łyżeczki cukru
(może być brązowy)
koktajl+jagodowy Koktajl jagodowy
Do miski wlewamy umyte na sicie i przebrane z liści jagody, dolewamy mleko i maślankę i blendujemy na gładką masę. Słodzimy wedle uznania. Koktajl można także zrobić z samego mleka lub samej maślanki, co kto lubi. Przelewamy do wysokich szklanek, możemy udekorować go listkami mięty i dodać słomkę. Najsmaczniejszy jest podawany od razu po zrobieniu.


Przepis na Thermomix
Umyte i przeprane jagody wkładamy do naczynia miksującego, dolewamy mleko, maślankę i cukier i miksujemy 10s/0br.10. Przelewamy do wysokich szklanek, możemy udekorować go listkami mięty i dodać słomkę. Najsmaczniejszy jest podawany od razu po zrobieniu.

koktajl+jagodowy Koktajl jagodowy

Smacznego! 

 

koktajl+jagodowy Koktajl jagodowy koktajl+jagodowy Koktajl jagodowy koktajl+jagodowy Koktajl jagodowy

koktajl+jagodowy Koktajl jagodowy

(Visited 1 142 times, 1 visits today)


14 thoughts on “Koktajl jagodowy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *