Chłodnik arbuzowy z ogórkiem

Zimne arbuzy to jest to, co w upał tygryski lubią najbardziej. Apetytu nie mam, mogłabym tylko pić, a taki arbuzowy chłodnik arbuzowy z ogórkiem jest i soczysty, sycący i zimny. Taki obiad w pełni mnie zadowala. Można go zrobić także na wakacjach, gdzie nie mamy dostępu do kuchenki. Do przygotowania tego dania zainspirował mnie przepis z lipcowego numeru “Moje Smaki Życia”.
ch%C5%82odnik+arbuzowy Chłodnik arbuzowy z ogórkiem
Składniki
1/2 kg schłodzonego arbuza
2 ogórki gruntowe
2 łyżki miodu
sok z 1/2 limonki
kilka kostek lodu
kilka listków mięty
pieprz 
ch%C5%82odnik+arbuzowy Chłodnik arbuzowy z ogórkiem

Ogórka obieramy i kroimy w drobną kostkę, przekładamy do miski. 
Z kawałka arbuza wydrążamy 3 kulki do dekoracji a pozostałą jego część kroimy w grubą kostkę i pozbawiamy pestek. Do blendera wrzucamy arbuza, dolewamy miód i sok z cytryny, dorzucamy kostki lodu i miętę i miksujemy dosłownie przez kilka sekund.

Do talerzy wkładamy pokrojonego ogórka, zalewamy go chłodnikiem arbuzowym, dekorujemy wydrążonymi kulkami i listkami mięty. Podajemy od razu, dopóki zupa jest jeszcze mocno schłodzona.


Przepis na Thermomix 
Ogórka obieramy i kroimy w drobną kostkę, przekładamy do miski. 
Z kawałka arbuza wydrążamy 3 kulki do dekoracji a pozostałą jego część kroimy w grubą kostkę i pozbawiamy pestek. Do nczynia miksującego wrzucamy arbuza, dolewamy miód i sok z cytryny, dorzucamy kostki lodu i miętę i miksujemy 10s/obr.8.

Do talerzy wkładamy pokrojonego ogórka, zalewamy go chłodnikiem arbuzowym, dekorujemy wydrążonymi kulkami i listkami mięty. Podajemy od razu, dopóki zupa jest jeszcze mocno schłodzona

Smacznego!

 

ch%C5%82odnik+arbuzowy Chłodnik arbuzowy z ogórkiem

(Visited 1 254 times, 1 visits today)


6 thoughts on “Chłodnik arbuzowy z ogórkiem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *