Miotły wiedźmy na Halloween

Halloween kojarzy się nam przede wszystkim z amerykańskim świętem, ponieważ tam jest ono najbardziej popularne i najhuczniej obchodzone. Jednakże jego rodowód wiązany jest z Celtami i świętem na powitaniem zimy.
 
Obecnie Helloween to jedna wielka zabawa. Ostatniego dnia października ulice zaludniają duchy, czarownice i inne magiczne i straszne stwory. Do Polski Halloween przywędrowało kilkanaście lat temu i z roku na rok jego popularność rośnie. Święto to szczególnie podoba się dzieciom i osobom młodym. Może jeszcze nie wychodzimy z domów w przebraniach i nie odwiedzamy sąsiadów ze słynnym “cukierek albo psikus”, ale wiele osób organizuje tego dnia halloweenowe imprezy, gdzie króluje “straszne” menu.

Ja nigdy nie byłam i do tej pory nie jestem miłośniczką Halloween, ale w tym roku postanowiłam się zabawić i przygotować różne smaczne propozycje specjalnie na ten dzień. Zaczynamy od mioteł wiedźmy na Halloween, które podpatrzyłam na tym blogu. Łatwa w przygotowaniu, efektowna i smaczna przekąska wprost na Halloween. Nie podaję dokładnych proporcji, ponieważ każdy sam zdecyduje ile miotełek zrobić. W najbliższych dniach spodziewajcie się większej ilości takich przepisów. 

miot%C5%82y-na-halloween Miotły wiedźmy na Halloween
Składniki
paluszki solone
plasterki sera żółtego

cienki szczypiorek (sparzony we wrzątku )

miot%C5%82y-na-halloween Miotły wiedźmy na Halloween
Pokrojony na cienkie plastry ser żółty wyjmujemy z lodówki i rozdzielamy. Każdy plasterek sera kroimy wzdłuż na pół i zawijamy dookoła słonego paluszka. Następnie szczypiorkiem przywiązujemy ser do paluszka i ostrym nożem nacinamy wystającą poza paluszek część sera, tak aby utworzył paski. Podajemy od razu, jeżeli nasza przekąska musi poczekać na gości, warto schować ją do lodówki i wyjąć kilka minut przed ich przyjściem, żeby ser się nie roztopił i nie stracił fasonu.
Smacznego!

 

miot%C5%82y-na-halloween Miotły wiedźmy na Halloween miot%C5%82y-na-halloween Miotły wiedźmy na Halloween

miot%C5%82y-na-halloween Miotły wiedźmy na Halloween

(Visited 782 times, 2 visits today)


19 thoughts on “Miotły wiedźmy na Halloween”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *