Ryby są super – recenzja

To już kolejne święta, na które Lidl przygotował dla swoich klientów specjalną edycję książki kulinarnej. Nie wiem jak Wy, ale ja na ich każdą kolejną książkę czekam z niecierpliwością, żeby zasilić moją już wcale nie małą biblioteczkę, bo uwielbiam te apetyczne zdjęcia na kredowym papierze. Tym razem jest to książka o tematyce rybnej “Ryby są super”. Znajdziemy w niej 80 nigdzie dotąd nieopublikowanych przepisów Karola Okrasy i Doroty Wellman na ryby i owoce morza.

ryby_sa_super5 Ryby są super - recenzja

Mam tą przyjemność, że najnowsza pozycja Kuchni Lidla trafiła w moje ręce jeszcze przed oficjalną premierą i już od poniedziałku mogę się nią cieszyć. A jest czym, bo książka “Ryby są super” jest pięknie wydana. Smakowite przepisy zilustrowane są naprawdę ładnymi zdjęciami.

ryby_sa_super5 Ryby są super - recenzja

Książka ta powinna spodobać się zarówno wytrawnym smakoszom i “przyrządzaczom” ryb, jak i osobom, które dopiero raczkują w tym temacie, ponieważ część z przepisami poprzedzona jest jasnym i czytelnym poradnikiem na temat ryb. Znajdziemy tu przegląd wielu gatunków ryb dostępnych w Polsce (wraz z ilustracjami), żeby łatwiej było dopasować sobie rybkę do nazwy. Każdy gatunek zawiera krótki opis i sugestię, w jakiej formie najlepiej go przyrządzić. Nie zabrakło tu także porad, na co zwrócić uwagę przy wybieraniu przez nas ryby, żeby była ona świeża, oraz tych dotyczących jej przechowywania, żeby móc w pełni cieszyć się jej smakiem.

ryby_sa_super5 Ryby są super - recenzja

W książce znajdziemy także praktyczne wskazówki o filetowaniu ryby i ten rozdział, chyba przyda mi się najbardziej, ponieważ zawsze staram się kupić już oczyszczoną rybę i jeszcze nigdy nie porwałam się na jej samodzielne oprawienie, a wiadomo, że im świeższa ryba, tym lepsza, więc może następnym razem, jak coś złowię to chociaż spróbuję przygotować ją od A do Z.

ryby_sa_super5 Ryby są super - recenzja
Część z przepisami podzielona jest tematycznie na kilka rozdziałów: Przystawki, Zupy, Dania Główne, Święta, Grill i Owoce Morza. Są tu zarówno propozycje codzienne, jak i bardziej wykwintne. Większość z nich jest łatwych w przygotowaniu i stworzenie z nich potrawy zajmie nam około 30-60 minut. Jest też oczywiście kilka propozycji dla osób bardziej zaawansowanych w sztuce kulinarnej, które chciałyby się pobawić w kuchni nieco dłużej.

Osobiście książka “Ryby są super” bardzo mi się podoba. Jest czytelna i przejrzysta, zawiera wiele smakowitych przepisów i jest naprawdę ładnie wydana. Na pewno będę do niej zaglądać, tym bardziej, że od momentu, kiedy zostałam mamą, obiecałam sobie, że ryby na naszym stole będą się pojawiać zdecydowanie częściej niż do tej pory. W końcu dobre nawyki trzeba wprowadzać od małego.

ryby_sa_super5 Ryby są super - recenzja

Jeżeli nabraliście ochoty na tę książkę, to Lidl ma do rozdania 2 miliony egzemplarzy. Będzie ona dostępna od poniedziałku 23 listopada do 24 grudnia (lub do wyczerpania zapasów) w sklepach Lidla wg takich samych zasad, jak przy poprzednich książkach. Trzeba zrobić zakupy i uzbierać 6 naklejek, każda z nich przyznawana jest za zakupy o wartości 50 zł. Następnie należy dopłacić 1 grosz przy kasie i książka “Ryby są super” będzie Wasza.

ryby_sa_super5 Ryby są super - recenzja

(Visited 188 times, 1 visits today)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *