Praliny migdałowe z mandarynką

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko śledzie, makowce i pierniki. To także orzeźwiający aromat pomarańczy i mandarynek i właśnie ten aromat odnajdziecie w moich pralinkach. Są mocno czekoladowe o pięknych zapachu i smaku cytrusów.
Takie domowe praliny migdałowe z mandarynką to świetny pomysł na jadalny prezent, wystarczy zapakować je do ładnego pudełka, a na pewno zrobią wrażenie na obdarowanym. Nie muszą być idealnie okrągłe i wszystkie takie same. Ba, nawet lepiej, żeby nie były, w końcu to rękodzieło, a ono jest z natury niepowtarzalne.
pralinki%2Bmandarynkowe Praliny migdałowe z mandarynką
Składniki
(20-25 sztuk)
2 mandarynki
20 g brązowego cukru
40 g zmielonych migdałów
200 g gorzkiej czekolady
50 g mlecznej czekolady
ew. 1 łyżka likieru pomarańczowego 
ciemne kakao do obtoczenia
pralinki%2Bmandarynkowe Praliny migdałowe z mandarynką
Mandarynki sparzamy wrzątkiem i obieramy ze skórki. Dokładnie oczyszczamy z białych błonek i dzielimy na cząstki. Wyjmujemy wszystkie pestki.
Następnie ostrym nożem dokładnie oczyszczamy skórki mandarynek. Starajmy się usunąć jak najwięcej białej części, żeby pozbyć się goryczki.
Skórki z mandarynek przekładamy do rondelka i zalewamy niewielką ilością wody. Doprowadzamy je do wrzenia i odstawiamy na 30 minut. Dokładnie odcedzamy skórki i ponownie zalewamy je wodą i zagotowujemy. Odstawimy na 30 minut i dokładnie osączamy z wody.
Do blendera wkładamy skórki i cząstki mandarynek. Dokładnie miksujemy je na gładką masę i zasypujemy cukrem. Przekładamy do rondelka i podgrzewamy do momentu, aż cały cukier się rozpuści. Dokładamy zmielone migdały i ewentualnie likier. Mieszamy wszystkie składniki i studzimy.

pralinki%2Bmandarynkowe Praliny migdałowe z mandarynką

Czekoladę rozpuszczamy w rondelku na bardzo małym ogniu lub w kąpieli wodnej. Odstawiamy do ostygnięcia i mieszamy z masą mandarynkową.

Formujemy kuleczki i obtaczamy je w kakao. Wkładamy do papilotek na praliny i chowamy do lodówki na min. godzinę.

Smacznego!

pralinki%2Bmandarynkowe Praliny migdałowe z mandarynką

(Visited 263 times, 1 visits today)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *