Naleśniki z serem bananowym

Naleśniki to takie moje danie awaryjne, które przygotowuję, gdy nie mam pomysłu na obiad albo gdy zależy mi na szybkiej i smacznej potrawie. Ostatnio najczęściej przygotowuję naleśniki z serem bananowym z dodatkiem kakao. Moja córka aż piszczy z radości, gdy je podaję, tak się cieszy, że je krem czekoladowy.
Nale%25C5%259Bniki%2Bz%2Bserem%2Bbananowym Naleśniki z serem bananowym
Składniki
Ciasto naleśnikowe
1 szklanka mąki
3/4 szklanki mleka
3/4 szklanki wody gazowanej
2 jajka
1 łyżka oleju
1 łyżka syropu klonowego
(opcjonalnie)
Nadzienie
500 g kremowego sera
2 banany
1 łyżka kakao do pieczenia
1 łyżka syropu klonowego lub cukru pudru
(jeżeli banany są słodkie można pominąć)
Nale%25C5%259Bniki%2Bz%2Bserem%2Bbananowym Naleśniki z serem bananowym
Do miski wkładamy wszystkie składniki na ciasto naleśnikowe i mieszamy je za pomocą rózgi, aż stanie się zupełnie gładkie. Powinno mieć konsystencję śmietany, jeżeli jest za rzadkie – dosypujemy mąki, jeżeli za gęste- rozrzedzamy wodą lub mlekiem. Gotowe ciasto odstawiamy na 15 minut.
W międzyczasie przygotowujemy nadzienie do naleśników. Banany myjemy, obieramy i kroimy na kawałki. Miksujemy je razem z serem i doprawiamy kakao i ewentualnie słodzidłem.
Patelnię z nieprzywierającą powierzchnią mocno rozgrzewamy. Przed usmażeniem pierwszego naleśnika smarujemy ją bardzo cienką warstwą oleju. Moja mama natłuszcza patelnię skórką od słoniny nabitą na widelec i przejeżdżając nią po patelni.
Nale%25C5%259Bniki%2Bz%2Bserem%2Bbananowym Naleśniki z serem bananowym
Małą łyżką wazową wylewamy ciasto na rozgrzaną patelnię i równomiernie rozlewamy ciasto po niej. Gdy na całej powierzchni naleśnika pojawia się pęcherzyki a naleśnik zmieni kolor, obracamy go na drugą stronę i jeszcze przez chwilę smażymy.
Usmażone naleśniki smarujemy bananowym serkiem i składamy w trójkąty lub zwijamy w rulon. Możemy podać je z kawałkami banana i polane sosem czekoladowym.
Smacznego!

Nale%25C5%259Bniki%2Bz%2Bserem%2Bbananowym Naleśniki z serem bananowym

(Visited 275 times, 1 visits today)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *