Zielone smoothie z jabłkiem i pomarańczą

Zielone smoothie na bazie jarmużu to prawdziwa bomba witaminowa, a dzięki dodatkowi owoców jest nie tylko zdrowe, ale i bardzo smaczne. Dodatek pomarańczy sprawia, że jest rześkie, a banan i sok jabłkowy nadają mu słodyczy, więc nie ma potrzeby dosładzania go.
Zielone smoothie z jabłkiem i pomarańczą to także świetny sposób na przemycenie dzieciom wielu wartościowych składników.
Jarmuż możemy kupić w liściach – wtedy trzeba mu wykroić łodygę i grube żyłki lub w paczce- już posiekany i gotowy do obróbki. W tej chwili dostępny jest już praktycznie w każdym supermarkecie. Jarmuż to bogate źródło wapnia, żelaza, potasu i beta karotenu. Zawiera także witaminy K, C i A oraz sulforafan cenny ze względu na działanie przeciwnowotworowe.
zielone%2Bsmoothie Zielone smoothie z jabłkiem i pomarańczą
Składniki
4 garści posiekanego jarmużu
1 jabłko
1 pomarańcza
1/2 banana
1/2-3/4 szklanki tłoczonego soku jabłkowego
zielone%2Bsmoothie Zielone smoothie z jabłkiem i pomarańczą
Najpierw miksujemy jarmuż, jabłko, pomarańczę i banana miksujemy do uzyskania musu. Dolewamy sok jabłkowy (jego ilość zależy od tego, jakie smoothie lubicie, czy bardziej czy mniej gęste) i dokładnie mieszamy składniki. Podajemy od razu, bo jak dłużej stoi to ja czuję w nim kapuściany posmak.
Przepis na Thermomix
Do naczynia miksującego wkładamy jarmuż, jabłko, pomarańczę i banana i miksujemy 30s/obr.10. Dolewamy sok jabłkowy (jego ilość zależy od tego, jakie smoothie lubicie, czy bardziej czy mniej gęste) i mieszamy 10s/obr.5. Podajemy od razu, bo jak dłużej stoi to ja czuję w nim kapuściany posmak.
Smacznego!

zielone%2Bsmoothie Zielone smoothie z jabłkiem i pomarańczą

(Visited 3 549 times, 1 visits today)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *