Wegański bigos (dieta dr Dąbrowskiej)

Widziałam, że wraz z Nowym Rokiem wielu z Was zaczęło dietę warzywno-owocową dr Dąbrowskiej. Ja swój post przeszłam ostatniego lata i na pewno do niego wrócę, ale wtedy, kiedy będzie cieplej, bo post bardzo wychładza mój organizm. Czekam także na większy wybór świeżych warzyw, które będę mogła zerwać we własnym ogrodzie. Teraz, zimą na wagę złota są wszelkie propozycje ciepłych dań takich jak wegański bigos, który dziś ugotowałam. Niewiele przy nim pracy, a jest bardzo wyrazisty i sycący. Polecam także leczo wegańskie, które było moim ulubionym daniem w poście. Jeżeli dopiero zaczynacie swoją przygodę z dietą dr Dąbrowskiej polecam Wam moje dwa wpisy, w których zebrałam najważniejsze informacje.

1. Dieta warzywno-owocowa  dr Dąbrowskiej – co musisz wiedzieć?

2. Co jeść w trakcie diety warzywno-owocowej dr Dąbrowskiej?

jarski-bigos-dieta-dr-dąbrowskiej-678x1024 Wegański bigos (dieta dr Dąbrowskiej)
Składniki
1/2 kg kapusty kiszonej
400 g przecieru pomidorowego
100 g marchewki (2 niewielkie sztuki)
100 g cebuli (2 średnie cebule)
1 łyżeczka kminku
pieprz do smaku
jarski-bigos-dieta-dr-dąbrowskiej-678x1024 Wegański bigos (dieta dr Dąbrowskiej)

Marchewkę i cebulę obieramy. Cebulę kroimy w drobną kostkę, a marchewkę ścieramy na grubych oczkach tarki. Jeżeli kapusta kiszona jest kwaśna, delikatnie ją płuczemy i kroimy na około 2 cm kawałki. Warzywa przekładamy do garnka, posypujemy kminkiem i zalewamy przecierem pomidorowym, a następnie gotujemy do miękkości przez około 30-40 minut. Doprawiamy do smaku pieprzem i w razie potrzeby solą. Wegański bigos podajemy na ciepło.

jarski-bigos-dieta-dr-dąbrowskiej-678x1024 Wegański bigos (dieta dr Dąbrowskiej)

Przepis na Thermomix
Marchew i cebulę obieramy i kroimy na mniejsze kawałki. Do naczynia miksującego wkładamy cebulę i rozdrabniamy 3s/obr.5, dodajemy marchewkę i ponownie rozdrabniamy 5s/obr.5.
Jeżeli kapusta kiszona jest kwaśna, delikatnie ją płuczemy i dorzucamy do naczynia miksującego, rozdrabniamy przy pomocy kopystki 6s/obr.4,5. Następnie dolewamy przecier pomidorowy oraz wsypujemy kminek. Na pokrywie naczynia stawiamy koszyczek i gotujemy wegański bigos 30min/100’C/noże wsteczne/obr.1,5. Po ugotowaniu doprawiamy bigos pieprzem i w razie potrzeby soli, podajemy do na ciepło.

Smacznego!

jarski-bigos-dieta-dr-dąbrowskiej-678x1024 Wegański bigos (dieta dr Dąbrowskiej)

(Visited 6 211 times, 1 visits today)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *